Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

anetahnykova

Jak na úpravu hřívy- bobíky

103 fotek 7.1.2012 113 zobrazení
fotografie i text jsou chráněny autorským právem kontakt: ahnykova@gmail.com
Než se do díla pustíte, tak by měla být hříva koníka protrhaná a zakrácená na délku 10 – 12 centimetrů. Z pomůcek budete potřebovat šampon, houbu, kyblík s teplou vodou, rovný hřeben, ostré nůžky, vodu v rozprašovači nebo navlhčenou houbičku, gumičky. Hřívu si sčešeme na jednu stranu a pro snazší manipulaci mírně navlhčíme. Navlhčená hříva tolik neklouže a lépe se zaplétá. Oddělíme pramínek hřívy a spleteme do copánku a zakončíme gumičkou. Kdo si troufne, může oddělovat pramínky hřívy od oka. Méně troufalým doporučuji předem si rozdělit hřívu na „culíčky“. Odpadne Vám stres z toho, že nebudete mít základ na „bobánky“ ve stejné šíři.Se zaplétáním jednotlivých copánků pokračujeme po celém krku. Dbáme na dobré utažení a stejné rozestupy po krku. Pokud jste hřívu před zaplétáním dostatečně nezkrátili, tak teď je správný okamžik pro zastřižení. Copánky by měly zůstat přibližně stejně dlouhé a silné. Při častém opakovaném zaplétání už nedoporučuji zastřihávat, aby jste si časem nezkrátili hřívu příliš. Copánek přeložíme napůl směrem dospod. Poté jej ještě jednou přeložíme směrem dospod tak, aby byla gumička držící copánek schována uvnitř bobánku.Gumičkované bobánky po dvojím přeložení napevno zagumičkujeme. Doporučuji dát gumičky raději dvě, kdyby jedna praskla, tak druhá bobík udrží.Bobíky by měly ležet v jedné linii. Pokud nějaký trčí, není nic snazšího, než ho přegumičkovat do správné linie. Pro zpestření nebo delší trvanlivost můžete bobánky zvýraznit a zpevnit omotáním bílé nebo barevně sladěné lepenky v místě zagumičkování. Pro ucelený upravený dojem nezapomeňte udělat jeden bobík i na kštici. Po rozčesání zapleteme jeden copánek a zagumičkujeme. Kštici nedoporučuji zastřihovat, po rozpletení by koník mohl vypadat podivně. Podle délky kštice copánek dvakrát, případně třikrát, přeložíme a pečlivě zagumičkujeme. Pokud koníka budete uzdit, dejte pozor při nasazování uzdečky a po urovnání čelenky bobánek překontrolujte, zda drží pevně na místě.
Propíchnuté bobíky: Copánek přeložíme napůl směrem dospod. Poté jej ještě jednou přeložíme směrem dospod tak, aby byla gumička držící copánek schována uvnitř bobánku. Pak propíchneme drátem nebo vlásenkou bobánek rovně odshora dolů.Položíme drát naplocho a propíchneme skrz základ copánku těsně nad hřebenem krku. Zastrčíme co nejdále to jde, aby byl bobánek dostatečně pevný.Konec drátu na druhé straně ohneme do pravého úhlu a tím bobánek zůstane zafixovaný na místě. Pokud je drát dlouhý, zkraťte jej.
Malá rada závěrem: pokud bobánky nedrží dostatečně pevně už ve stáji, transport a předvedení patrně nepřežijí a práce kterou jste si se zapletením dali přijde vniveč.
Text: Lucie Chamrádová
Reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron